Krásna ako Parížanka... 5 tipov ako na to

Salut, krásky! Zastavte sa na chvíľku, doprajte si kúsok relaxu a nechajte sa uniesť do Paríža!

PARÍŽANKA. Toto pomenovanie vo mne spúšťa nesmierne veľa vnemov… Keď to vyslovím, cítim sa podobne ako v zrýchlenom “filme” spomienok, kde vidíte aj cítite aj najemnejšie detaily! Pri niekotých sa kamera zastaví a je to zase ako v spomalenom zábere… Je to omamná vôňa olejov a byliniek, sú to dokonalo nedokonalé vlasy, výrazný rúž v červených odtieňoch, nedbalo dokonalá krása, žiarivá pleť, podpätky aj mokasíny, sukňa aj manželova košeľa, kvalitný parfum… (a to by som nebola ja, keby som nepočula popri tom znieť romantický akordeón a necítila podmanivú sladulinkú chuť makróniek, čo sa vám rozplývajú na jazyku a miešajú sa spolu chute tak, že by ste kludne mohli aj umrieť po tomto zážitku :D )

PARÍŽANKA to je niečo ako dedičstvo, odovzdávané po celé generácie zo ženy na ženu, z babky na mamu a z mamy na dcéru, naprieč storočiami.

PARÍŽANKA. Je to “niečo” s čím sa musíte narodiť? Alebo môže mať toto fluidum “každá”? Netuším… Ona sama by sa nad touto úvahou nonšalatne pousmiala a možno by vám prezradila pár tipov ako sa k jej éterickosti aspoň priblížiť… :)

PERFECTLY IMPERFECT je síce anglické pomenovanie, no presne vystihuje to ako Parížanka pôsobí. DOKONALO NEDOKONALÁ. Na nič sa nehrá! Nechce byť lepšou verziou seba, ale chce byť sama sebou! Ako to myslí? Tak, že štýl prisposobuje sebe, svojim črtám tváre, svojej postave a nesnaží sa byť niekým iným, je verná sebe.

PARÍŽANKA si zakladá na niekoľkých veciach, pretože je tak trochu pohodlná a má rada rýchle a jednoduché riešenia:

DOKONALÁ PLEŤ

 • na zdravej a krásnej pleti, o ktorú sa dôkladne stará. Naučila ju to jej maman a tú jej grand-maman a tú jej maman… Vždy kladie dôraz na dokonalé čistenie pleti, nikdy nejde spať nalíčená s nevyčistenou pleťou! Naozaj nikdy! Ani keby sa neviem čo dialo!
 • rada investuje do rôznych sér, pretože vie, že to spraví na pleti naozajstnú zmenu, vidí to na ženách z jej rodiny :)

JEDNODUCHÁ VIZÁŽ

 • BUDIŽ SVETLO! To je zásada Parížanky! Svoju tvár nekontúruje, len zľahka presvetlí (angl. highlight) líca a kontúru hornej pery (angl. cupid bows) Kontúrovanie mení črty tváre a to je pre ňu neprípustné!
 • často používa iba BB alebo CC cream a trošku púdru, pretože jej pleť nepotrebuje viac. V prípade drobných nedokonalostí použije korektor. Neuvidíte ju rozhodne s plne krycím makeupom po celej tvári.
 • na oči používa iba maskaru a klieštiky na vytočenie rias, prípadne ceruzku, ktorou si urobí jemnú linku tesne pri mihalniciach a rozotrie ju do stratena. Mihalnice tak pôsobia plnším dojmom.
 • k tomu miluje ČERVENÝ rúž, od malinových po temnejšie odtiene červenej, je to niečo ako jej módny doplnok
 • ak si líči oči, tak určite siahne po neutrálnych odtieňoch, ktoré si nanesie kľudne prstom a kľudne aj dymové očí týmto štýlom, nepotrebuje mať dokonale vytieňované oči
 • miluje produkty 2v1 (napr. lícenka a rúž) alebo používa jeden produkt na viacerými spôsobmi (lesk na oči, ako tieň, na pery aj na líca)
 • nemá stres zo svojich vrások a kľudne ich nechá “presvitať” spod svojeho líčenia

KRÁSNE TELO

 • chápe, že krásna pleť to nie je len kozmetika, ale aj jedlo, ktoré jedáva a preto si dáva pozor na príjem cukru. Skôr ako na príjem plnotučných produktov (radšej si dopraje kvalitný syr a pohár dobrého vína), ak si dá koláčik, tak iba jeden kúsok v nedeľu na oslave. Rozhodne nezbaští polku torty (alebo 10 makroniek) na posedenie :D To sa samozrejme prejavuje aj postave Parížanky.
 • krásne telo je aj zamatová pokožka, o ktorú sa tiež stará s láskou a dopraje jej rôzne voňavé kúpele, hydratačné oleje a prípravky

ÚŽASNÉ VLASY

 • alfou a omegou spolu s pleťou sú vlasy! Má rada žiarivé a zdravé vlasy s dobrým strihom, ktorý ma skvelú textúru, aby si ich mohla iba umyť a nechať voľne vyschnúť, pretože nerada používa ďalšie stylingové prípravky na doúpravu vlasov a má ich rada mierne “strapaté”

No a k tomuto by pridala ešte 3 rady do života, s ktorými sa s vami rozlúčim. Verím, že ste dostali mnoho inšpirácie a porozumeli aspoň trochu parížskemu čaru:) Určite si nenechajte utiecť ďalšie blogy, tipy, triky, rôzne vychytávky, kde si rozoberieme konkrétne techniky a produkty podrobnejšie!

Teraz už tie sľúbené 3 rady:

 • Nesnaž sa byť príliš dokonalá!
 • Netráp sa kvôli vráskam!
 • Nikdy sa nezanedbávaj!

Au revoir, mes chéres! xoxo, Hany